Koşuya katılacak herkes bu feragatnameyi kabul etmek zorunda olduğundan okuyup anladığınızdan emin olun lütfen.

Ben Color Sky 5K koşusunun (veya “Renkli Koşu” veya “Koşu Festivali” veya “Koşu” nun) kişinin fiziksel ve zihinsel sınırları zorlayan bir aktivite olduğunu, ciddi yaralanma, mal kaybı ve hatta ölüm riskinin olduğunu anlıyor ve kabul ediyorum. Renkli Koşuya katılmamın getirdiği tüm riskleri bilerek ve anlayarak kabul ediyorum. Renkli Koşu parkuru halka ve trafiğe açık olacağından tüm trafik ve koşu kurallarına uyacağım ve uymamamdan dolayı oluşacak tüm hasar ve kazalardan sorumlu olduğumu kabul ederim. Renkli Koşu öncesinde, koşu sırasında ve koşu sonrasında açıklanan Color Sky 5K organizasyon kuralları dışında davranmanın, parkur dışına çıkmanın, yarış sırasında 3. şahısların veya kurumların can ve mal güvenliğine zarar vermenin, çevreyi kirletmenin yasak olduğunu biliyor ve kabul ediyorum.

Koşu öncesinde, esnasında ve sonrasında çekilen tüm fotoğraf, video, ses kayıtlarının ve benzerlerinin; içlerinde benim olduklarım dahil, tüm kullanım hakları organizatöre aittir. Koşu Festivalinde ambulans dışında bir sağlık hizmeti bulunmadığını biliyorum. Renkli koşuya katılmış olmam bu belgeyi okuyup, anlayıp, kabul ettiğimin göstergesidir.

Koşu Festivali alanı etkinlik günü sabah 09:00’da açılmış olacaktır. Gerektiğinde koşu parkurunda her türlü değişiklik yapılabilir, Koşu’nun başlama saati 3 saate kadar erken veya geç olabilir. Saat değişikliği sosyal medya’da, etkinlik alanında ve websitemizde duyurulur. Koşu saatinin değişmesinde para iadesi yapılmaz. Elimizde olmayan zorunlu hallerde Renkli Koşu tarihinde değişiklik yapılırsa (veya etkinlik iptal edilirse) isteyen koşuculara başka bir etkinliğe katılma imkanı sağlanır veya para iadesi yapılır.

10 yaş ve üstü herkes bilete tabidir. Barkodlu göğüs numaranız (veya biletiniz) size özeldir ve yanınızda bulunması zorunludur. Festival alanına sadece biletli kişiler güvenlik/bilet kontrolünden geçerek girebilir. Koşuya katılmayan aileniz ve arkadaşlarınız koşu parkuru boyunca sizi destekleyebilir. Renkli Koşu’da kullanılan toz sağlığa zararsız gıda boyasıyla renklendirilmiş mısır nişastasıdır. Bir yıkamadan sonra renkler çok büyük oranda çıkar. Ender de olsa bazı katılımcılarda renklerin çıkması daha uzun sürebilir. Color Sky 5K renklerin geç çıkması nedeniyle hiçbir sorumluluk kabul etmez. Renklerin daha kolay çıkması için bazı tavsiyeler Sık Sorulan Sorular (S.S.S) sayfasında bulunabilir.

Ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına; Color Sky 5K koşuları sırasında, yarış öncesi ve sonrası aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, ölüm, kayıp veya hasar durumunda organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, sponsorların, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını ve haklarında hiçbir dava açılamayacığını; her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu feragatnameyi anlayıp kabul ettiğimi; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelim olmadığını, bu koşu için fiziki olarak yeterli olduğumu, Kabul ve Beyan ederim.