Color Sky 5K nedir?

Color Sky 5K, genç ve kendisini genç hisseden, her yaştan her bedenden insanın keyifle bir arada koşacağı/yürüyeceği sıradışı bir 5 km Renkli Koşu Festivalidir. 2022 Festival Şehirleri burada.

Renkli Koşu Festivali nedir?

Renkli Koşu Festivali katılımcıları Start çizgisinde beyaz T-shirtleriyle koşmaya başlar. Koşunun her kilometresinde kurulu renk istasyonlarında bedensel engelliler ve gönüllüler koşucuların T-shirtlerine renkli mısır nişastası püskürtür. Her istasyonda farklı bir renk vardır. Bu sayede koşucunun o istasyondan geçtiği belli olur. Herkes Finish çizgisine gökkuşağı renklerine bürünmüş olarak ulaşır. Renkli Koşu başladığı festival alanında biter.

Renkli toz nedir ?

Renkli toz Türk, Amerikan ve Avrupa standartlarına uygun gıda boyasıyla renklendirilmiş %100 mısır nişastasıdır.

Color Sky 5K Renkli Koşu Festivali sadece bağış toplamak için veya yardım amaçlı mı yapılıyor?

Color Sky 5K, amacı sadece bağış toplamak olan bir etkinlik değildir. Öncelikli amacımız kaliteli ve eğlenceli Koşu Festivalleriyle koşu sporunu daha geniş kitlelere yaymaktır. Bilet satışından elde edilen gelirin bir kısmı her koşu için ilan edilen bir derneğe, bu dernekle yapılan İşbirliği anlaşması çerçevesinde, bağışlanır. Bu yıl Renkli Koşu Festivali Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) ve Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliği ile yapılıyor. Renkli Koşulara bir dernek/vakıf önerisinde bulunmak için bize ulaşabilirsiniz.

Çocuklarımla katılabilir miyim?

Çocuklarımızın da en az bizim kadar keyif alacağından hiç şüphemiz yok. Onları, böyle çılgın ve eğlenceli bir organizasyonun dışında tutmayı aklımızdan bile geçirmedik. Biletli bir ebeveyn ile katılan 10 yaşından küçük çocuklar ücretsizdir.

Çocukların güvenlik açısından ayırt edilebilmesi için T-Shirt verilmeyecektir. Çocuklara koşucu numarası, bileklik ve dövme koşu alanında ücretsiz verilecektir.

Renkli Koşu’da yürüyebilir miyim?

Yürüyebilirsin, koşabilirsin, zıplayabilirsin!

Köpeğim benimle koşabilir mi? Bisikletimle katılabilir miyim?

Üzgünüz. Etkinliğimize evcil hayvan, bisiklet, scooter, paten vb. ile katılım güvenlik nedeniyle kabul edilmemektedir.

Renkli Koşuya katılmak için profesyonel koşucu olmalı mıyım?

Tabi ki hayır… Renkli Koşu, zaman ve performanstan ziyade sağlık ve birlikte mutluluğu ön planda tutan özgün bir koşudur. Koşucuların bir kısmı yürüyerek, bir kısmı da yavaş veya tempolu koşarak parkuru tamamlar.

Etkinlikte çekilen fotoğrafları nasıl satın alabilirim?

Türkiye’de ilk kez Renkli Koşu Festivalinde amatör ve profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğraflarınızı ücretsiz alıyorsunuz. Ayrıca kendiniz de fotoğraf çekebilirsiniz.

Cep telefonunuzun tozdan etkilenmemesi için bu kılıfı kullanabilirsiniz.

Festival alanına Ailem girebilir mi?

Bizim tavsiyemiz; bu keyfi, aileniz ve dostlarınızla beraber koşarak yaşamanız. Festival alanına bilet kontrolü ve güvenlik kontrolü sonrasında sadece biletli kişiler girebilir, diğer kişiler parkur boyunca koşucuları izleyerek ve destekleyerek bu eğlenceye ortak olabilirler. Tüm etkinliklerimiz Valilik onayı ve il/ilçe emniyet müdürlükleriyle koordinasyon içinde yapılmaktadır. Festival alanında özel güvenlik görevlilerinin yanı sıra sivil/üniformalı emniyet görevlileri bulunur.

Kaydımı iptal edebilir miyim?

Üzgünüz. Kaydınızın iptalini yapamıyoruz ancak kaydınızı bir başkasına transfer edebilirsiniz. Transfer işlemi için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Yaş limiti var mı?

Yaş sınırlaması yoktur. Türkiye’nin en keyifli koşusuna her yaştan insan katılabilir.

Etkinlik programı nasıl?

Etkinlik detaylı programı için Etkinlik sayfasına bakınız. Renkli Koşular başladıkları festival alanında sona erer, Müzik Koşu başlamasından 2-3 saat önce başlar ve koşu sonrasında katılımcılar DJ eşliğinde müzikle eğlenmeye devam eder. Renkli Koşu genellikle saat 14:00 da başlar, ancak şehirlere göre farklılık olabilir. Lütfen ilgili etkinlik sayfasına bakınız.

Bebek arabası veya Tekerlekli sandalye ile katılabilir miyim?

Kesinlikle evet.

Koşuyu tamamlamak zorunda mıyım?

Böyle bir kuralımız yok ama Renkli Koşu Festival alanında yapılacak renkli partiyi kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Color Sky 5K koşu paketimde neler var, nereden teslim alacağım?

· Color Sky 5K logolu T-Shirt (Geniş/bol kesim)

· Koşucu numarası (bib)

· Renkli toz (Finish Festivaline saklayın)

· Color Sky 5K logolu geçici dövme

· Koşucu bilekliği

Koşu paketinizi etkinlik alanında teslim alabilirsiniz. 

Koşu paketinizin adresinize kargolanması için lütfen buradan sipariş verin. Biletix’te geçerli değildir.

Renkli mısır nişastası kıyafetimde veya saçımda leke bırakır mı? 

Renkli mısır nişastası izleri bir yıkamadan sonra büyük oranda çıkar. Ender de olsa bazı katılımcılarda renklerin çıkması daha uzun sürebilir. Renklerin daha kolay çıkması için mutlaka güneş kremi kullanın ve bu tavsiyelere göz atın. 

Renk İstasyonlarından geçerken gözlerim veya nefes almam etkilenir mi? 

Renkli Koşularda kullanılan toz gıda boyasıyla renklendirilen doğal mısır nişastasıdır. Gözlerinizden herhangi bir şeyi nasıl sakınıyorsanız, Renkli Tozları da sakınmanızı tavsiye ederiz. Dünyadaki bazı Renkli Koşucular gözlük takarak koşmayı tercih ederler ve ağızlarını kapatarak istasyonlardan geçerler. Size özel bir sağlık sorununuz varsa doktorunuza danışmanızı öneririz.

Arabayla geleceğiz, renkli tozlar arabamıza zarar verir mi?

Koşudan sonra altınıza serebileceğiniz bir havlu veya örtü getirmenizi tavsiye ederiz. Koşu sonrasında mutlaka hava üfleme istasyonuna uğrayın. Tozların büyük kısmı üstünüzden sihirli bir bulut olup uçacaktır.

Emanet bırakabileceğimiz bir yer var mı?

Değerli olmayan eşyalar için vestiyer hizmeti vardır. Güvenlik nedeniyle değerli eşya bırakabileceğiniz bir yer yoktur.

Soyunma kabini var mı?

Biz sizin Color Sky 5K renkleriyle şehire dağılmanızı istiyoruz. Hayatınızda ilk kez ve yılda sadece bir kez rengarenk olma özgürlüğünüz var! Yine de üstünüzü değiştirmek isterseniz alanda soyunma kabinleri bulunacaktır.

Türkiye dışında hangi ülkelerde Renkli Koşu yapılıyor?

Bugüne kadar Renkli Koşuların yapıldığı bazı ülkeler;

ABD, Türkiye, Kanada, İngiltere, İtalya, Lüksemburg, Almanya, Hollanda, Portekiz, Arjantin, Avustralya, Belçika, Bolivya, Brezilya, Şili, Çin, Kolombia, Ekvator, El Salvador, Birleşik Arab Emirlikleri, Guam, Honduras, Endonezya, İrlanda, Yeni Zellanda, Panama, Paraguay, Peru, Filipinler, Singapur, Güney Afrika, Güney Amerika, Güney Kore, Tayvan.

Programda değişiklik olabilir mi?

Genellikle Renkli Koşu Festivali 12:00-17:00 arasındadır ve Renkli Koşu 14:00’da başlar. Hava şartları veya diğer gerekli hallerde Renkli Koşu 1-3 saate kadar erken veya geç başlayabilir, gerektiğinde koşu parkurunda, renk istasyonlarında ve Finish Festivalinde her türlü değişiklik yapılabilir. Bu durumlarda para iadesi yapılmaz. Elimizde olmayan zorunlu hallerde Renkli Koşu tarihinde değişiklik yapılırsa isteyen koşuculara başka bir etkinliğe katılma imkanı sağlanır veya para iadesi yapılır.

Etkinlik alanında yiyecek ve içecek bulabilir miyim?

Etkinlik alanında koşucular için su, yiyecek ve içecek standları bulunacaktır. Renkli Koşu etkinliklerinde alkollü içecek satışı ve tüketimi kesinlikle yasaktır. Koşucu numaranızdaki biletle 1 adet şişe su ücretsizdir.

Gönüllü olabilir miyim? 

Etkinliğimize gönüllü olarak katılıp bize destek vermek isterseniz, buraya tıklayarak bilgilerinizi bize ulaştırabilirsiniz.

İletişim formunuzu doldurarak sizinle iletişime geçtim ancak cevap alamadım, ne yapmalıyım?

Formu gönderdiğinizde size otomatik olarak onay email’i gelir (lütfen “spam/junk/gereksiz email” klasörünüzü kontrol edin), eğer o email gelmediyse girdiğiniz email adresinde hata yapmış olabilirsiniz. Sorunuz bize ulaştığı halde göndereceğimiz cevap size ulaşmayacaktır.

Neden hala kayıt yaptırmamış olabilirim?

Buradaki en zor soru da işte bu! Bunun cevabı bizde yok? Eğer bulunduğunuz şehire (veya yakınlarına) geliyorsak bu rengarenk koşuyu kaçırmayın. Güncel Renkli Koşu programı burada.

Yukarıdaki sorulardan başka bir sorum varsa?

Bize buradan ulaşabilirsiniz.